História

50 rokov zjednodušovania výstavby

historia1.jpg

1959 na juhu Švédska v meste Grevie pani Lage Lindh a Valter Persson zakladajú súkromnú firmu Lidhults Platindustri. Prvotným podnikateľským zámerom je oprava fasád a okien. Ideou je rozšíriť produkciu a neustále expandovať. Tak sa začína písať história nového pojmu švédskej kvality značky LINDAB

historia2.jpg

1969 Lage Lindh sa stáva jediným majiteľom odkúpením podielov a súčasne dochádza k zmene spoločnosti na LINDAB. K dispozícií je odkvapový systém už s povrchovou úpravou Plastisol, v troch farbách.

historia3.jpg

1984 Spoločnosť už pôsobí v 2 obchodných oblastiach - Vzduchotechnika a Strešne a Stenové Systémy. Lindab je zalistovaný na štokholmskej akciovej burze.

historia4.jpg

1990 Lindab predstavuje nový produkt a to ľahké strešne a stenové systémy z tenkostennej povrchovo upravenej ocele. Novinkou je aj ľahká strešná krytina s imitáciou škridle. Celkový predaj spoločnosti presiahol 1 mld. SEK.

historia5.jpg

1991 Lage Lindh odchádza zo spoločnosti po 35 rokoch a odpredáva svoj podiel. Spoločnosť sa rozširuje a otvára dcérske pobočky v Maďarsku, Taliansku a Nemecku.

historia6.jpg

1998 Lindab predstavuje novu koncepciu odkvapového systému pod názvom Rainline. V zaujme vývoja a zefektívnenia procesov výroby, obchodu a komunikácie spúšťa do prevádzky vlastne IT stredisko.

2004_flag.jpg

2004 Na Slovensku otvára Lindab organizačnú zložku. Na náročnom stavebnom trhu sa darí najmä systémom ľahkých konštrukcii. O rok na to sa akvizíciou spoločnosti Astron Building stáva európskym lídrom v oblasti systémov montovaných oceľových hál.

2010_foto.jpg

2010 Dochádza k akvizícií spoločnosti Rova a.s, čím si spoločnosť Lindab buduje pevnejšiu pozíciu na východe Európy v oblasti rezidenčných, ale aj priemyselných stavieb.

2014_foto.jpg

2014 Na Slovensku dochádza k rozšíreniu divízie o vzduchotechnické a ventilačné systémy.